اخبارعمومیمحیط زیست طبیعیمیراث فرهنگی و آثار تاریخیهمه

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

منطقه ی شکار ممنوع یخاب واقع در شهرستان آران و بیدگل از وسعت قابل توجهی برخوردار بوده و دارای مرز مشترک با استان سمنان، شهرستان اردستان و شهرستان نطنز می باشد. این منطقه علاوه بر اهمیت ویژه به لحاظ زیست محیطی، از نظر وجود آثار و ابنیه های متعدد تاریخی نیز اهمیت فوق العاده ای دارد. از جمله مهمترین آثار تاریخی موجود در این منطقه می توان به قلعه ی کرشاهی ابوزیدآباد، کاروانسرا و چاپارخانه ی گرماب، قلعه ی سردار، قلعه ی مرنجاب و کاروانسرا ی سفیدآب اشاره نمود. با توجه به موارد مذکور و ضرورت اقدامات حفاظتی به تازگی تفاهم نامه ای بین نهاد های مربوطه منعقد شده که زمینه ای برای همکاری مشترک برای ایجاد هم افزایی در دستگاه های مربوطه  را فراهم نموده است.

برای شروع و منسجم شدن این همکاری، اولین بازدید مشترک منطقه ی شکار ممنوع یخاب برگزار شد و قسمتی از این منطقه مورد بازدید قرار گرفت. این بازدید با حضور ریاست اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل، سرپرست اداره ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان، مسئول یگان حفاظتی میراث فرهنگی در بخش کویرات، فرمانده ی انتظامی بخش کویرات و مدیر انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد و با هدف گشت و کنترل و همچنین آشنایی بیشتر با منطقه و راههای دسترسی  انجام شد. در این برنامه علاوه بر تعدادی آبشخور و زیستگاه، از قلعه کرشاهی و تعدادی اثر تاریخی موجود در این منطقه بازدید به عمل آمد.

امیدواریم با رواج این گونه بازدید های مشترک و ایجاد هم افزایی بین نهاد های ذی ربط، موجبات حفاظت بهتر از میراث فرهنگی و طبیعی موجود در این منطقه فراهم گردد.

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

بازدید مشترک از منطقه ی شکار ممنوع یخاب

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

 1. {SALAM}.یک سوال؟ ایا شما قصد دارید که تا اخر تیر سایتتون فقط همین جوری باشه و فقط همین مطالبو داشته باشه؟ بابا یه کم تغییر! {با تشکر} از شما

 2. چرا چندتا چیستان نمیذارید؟چرا چندتا لطیفه نمیذارید؟ چرا تو سایتتون از مردم سوال نمیپرسید؟چراتو سایت از جمعیت جانوران چیزی نمی نویسید چه در ابوزیداباد و چه در استان و کشور؟چرا مردم رو اگاه نمی کنید از وظعیت محیط زیست ابوزیداباد و استان و…؟ الان شما در حال حاضر فقط دارید به تبلیغات می پردازید!چرا مجله ی محیط زیست پخش نمیکنید؟ شما نباید فقط به سایت متکی باشید تا مردم شما رو بشناسند و به محیط زیست اهمیت بدن شما باید از راه مجله.پوستر.سی دی.تشکیل دادن کلاس هایی در مورد محیط زیست ووو… وظیفه ی شما و همه مردم حفظ و نگهداری از محیط زیسته امیدوارم همه وظیفشونو درست انجام بدن و بکوشند تا به محیط زیست آسیب نرسونند {با تشکر از شما وسایر حامیان محیط زیست}{موفق باشید}

  1. سلام دوست عزیز
   به موضوعات خوبی اشاره کردید. سعی میکنیم برخی از اونها رو انجام بدیم. در خصوص وب سایت هم داریم یه کارهایی انجام می دیم که خیلی از موارد بالا رو پوشش خواهد داد امیدوارم رضایت بخش باشه. بیشتر پست های ما جنبه ی اطلاع رسانی داره تا تبلیغات.
   ممنون از اینکه در ارائه ی نظرتون از کلی گویی پرهیز کردید و راه کار ها رو بصورت شفاف بیان کردید.
   خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا