اخبارعمومیمیراث فرهنگی و آثار تاریخیهمه

برنامه ی “آبادی” در بخش کویرات

با توجه به هماهنگی و دعوت این انجمن دست اندرکاران برنامه ی آبادی برای ساخت برنامه ی تلوزیونی به بخش کویرات آمدند و در مرحله ی اول از روستاهای قاسم آباد، یزدلان و محمدآباد تصویربرداری نمودند که بزودی در سه قسمت از شبکه ی اصفهان پخش خواهد شد. یکی از رسالت های این انجمن در بخش کویرات شناساندن این منطقه و توانمندی ها و کمبودهای آن است.

“حسینعلی رحیمی” تهیه کننده و نویسنده صدا و سیما در حاشیه ساخت مستند آبادی در روستاهای بخش کویرات در گفتگو با خبرنگار این انجمن گفت: برنامه ی آبادی  برنامه ای است اجتماعی با موضوع مستند گزارشی از روستاها که در قسمتهای ۱۶ دقیقه ای در شبکه ی استان اصفهان به روی آنتن می رود.

وی ادامه داد: هدف این برنامه آشنا نمودن مخاطب با توانمندیها ، فرهنگ و زبان ، دیدنیهای روستاها و همچنین بررسی مشکلات روستا ها برای انعکاس نمودن به مسئولان  و مردم است.

“رحیمی” اضافه کرد: مردم بخش کویرات مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند که در این مدت به خوبی از ما استقبال کردند و حداکثر همکاری را داشتند و علیرغم هیاهوی زندگی ماشینی در روستاهی بخش کویرات کماکان شاهد زندگی ساده و صفا و صمیمیت روستایی هستیم و  با وجود برخی پیشرفتها و رسیدگی ها به این منطقه ولی همچنان محرومیت و کمبود هایی در این منطقه ی زیبا و مستعد وجود دارد که نیازمند توجه مسئولان است.

ایشان بیان کردند روستاها محلی هستند برای تولید و باید همچنان مولد بمانند تا زیبایی و جذابیت خود را حفظ کنند و نباید این رسالت خود را با تبدیل شدن به حیات خلوت برخی سودجویی ها تغییر دهند

این تهیه کننده و نویسنده ی صدا و سیما در ادامه از بخشداری کویرات و انجمن حامیان محیط زیست ابوزیداباد به جهت همکاری و همراهی در طول ساخت این برنامه تشکر نمود.

از آقای رحیمی وهمچنین آقایان رضا شهمرادی، امیرحسین پاکنژاد و محسن ترکان که از دیگر عوامل این برنامه بودند نهایت تقدیر و تشکر را داریم و امیدواریم در مدتی که مهمان ما بودند خاطرات خوشی داشته باشند.

در آخراین انجمن از دهیاران و شوراهای این روستاها، بخش دار محترم و سایر دوستانی که همکاری کردند تشکر و قدردانی می نماید.

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام .خدا قوت .دو شماره تلفنی که در سمت راست کادره هرکدوم مربوط به کیه لطفا جلوش اسم صاحبش رو هم بنویسید .باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا