اخبارحیات وحشویژه

توله گربه وحشی یخاب پس از دو روز زندگی در قفس به مادرش رسید

یک قلاده توله گربه وحشی که دو روز پیش با هوشیاری یکی از دامداران محدوده پناهگاه حیات وحش یخاب توسط این انجمن زنده گیری شده بود، شب گذشته با مراجعت گربه ی مادر برای بردن توله، آزادسازی شد. این توله توانایی رها سازی در طبیعت را نداشت و حتما باید مدتی دیگر همراه مادرش باشد تا در دفاع از خود توانا تر شود.

در شب دوم کمین در محل، مادر گربه مشاهده شد که با توجه اطمینان از این موضوع گربه رها سازی شد.
محل قبلی لانه گذاری گربه امنیت لازم را برای زیست اینگونه با ورود گله و سگ های گله نداشت و همانگونه که پیش بینی شده بود گربه مادر مکان امن تر و با فاصله مناسب از محل قبلی را برای لانه گزینی انتخاب کرده بود و برای پیدا کردن توله به محل قبلی برگشته بود.

همکاری و همراهی آقای عباس حسین زاده که با نهایت دلسوزی و علاقه در مراحل زنده گیری و رها سازی کمک فراوانی کرد قابل تقدیر و ستایش است. الگوسازی چنین رفتارهایی در حوزه محیط زیست، می تواند نقش مهمی در همراه کردن جوامع بومی و محلی با سیاست های سازمان محیط زیست داشته باشد.

پناهگاه حیات وحش یخاب به علت دارا بودن گونه‌های نادر مانند یوزپلنگ، کاراکال، گربه شنی، گربه وحشی، جبیر، زاغ بور و پرندگان شکاری ارزشمند در کشور، از زیستگاه‌ها و ذخیره گاه‌های غنی ایران محسوب می‌شود.

https://t.me/yakhabdoe

به ما بپیوندید:

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا