اخبارحیات وحشفناوری اطلاعاتهمهویژه

سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی

سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی، اولین سمینار الکترونیکی در حوزه ی محیط زیست

سمینار آنلاین یوزپلنگ ایرانی

یوزپلنگ آسیایی سالیان نه چندان دور در مناطق بیابانی کشورهای منطقه، از عربستان تا هندوستان زندگی می‌کرد. نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که کمتر از ۷۰ یوزپلنگ تنها در ایران وجود دارد. یوزپلنگ آسیایی در رده بندی اتحادیه جهانی حفاظت در رده شدیدا در خطر انقراض جای دارد. لذا نهم شهریور، با ابتکار انجمن یوزپلنگ ایرانی، روز ملی حفاظت از یوزپلنگ نام گذاری شد. در تهران هشتمین جشنواره روز ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی توسط انجمن یوزپلنگ ایرانی برگزار می گردد و به موازات آن در شهرستان آران و بیدگل نیز برای چهارمین سال، این جشنواره برگزار می شود. با ابتکار و برنامه ریزی انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد و همکاری تنگاتنگ انجمن یوزپلنگ ایرانی و با مشارکت وبسایت ایـ سمینار(http://e-seminar.ir) و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل، برای اولین بار در ایران، سمینار آنلاین در حوزه ی محیط زیست با موضوع یوزپلنگ ایرانی برگزار می شود.

یکی از رسالت های اصلی فناوری اطلاعات، حفظ محیط زیست است ولی اقدامات انجام شده در این راستا ضعیف است. هدف از برگزاری الکترونیکی این سمینار، بهره گیری از توانمندی های فناوری اطلاعات در حوزه ی آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگسازی در خصوص حفاظت از محیط زیست خصوصا گونه در خطر یوزپلنگ آسایی است. هدف دیگر اجاد بستری برای شرکت علاقمندان از تمام نقاط ایران با بیشترین صرفه جویی مکانی و زمانی است.

این سمینار الکترونیکی در تاریخ نهم شهریورماه و از ساعت ۱۹ الی ۲۱ بصورت کاملا آنلاین برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این سمینار آنلاین می توانند به وبسایت ایـ سمینار(http://e-seminar.ir) و یا لینک موجود در وبسایت انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد (http://yakhab.ir) مراجعه کنند و بصورت کاملا رایگان در این وبینار ثبت نام و شرکت نمایند. ثبت نام در این سمینار تا ساعاتی قبل شروع سمینار امکان پذیر است و به شرکت کنندگان در این سمینار گواهینامه شرکت در سمینار ارائه خواهد شد. سخنران این سمینار مهندس مرتضی اسلامی دهکردی کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی و مدیر انجمن یوز پلنگ ایرانی است و محورهای اصلی این سمینار عبارتند از:

  • معرفی شرایط فعلی و زیستگاه های یوزپلنگ ایرانی
  • ارائه آخرین آمار و اطلاعات
  • معرفی بیشتر بیابان مرکزی ایران (پارک ملی کویر، منطقه شکار ممنوع یخاب و…) به عنوان یکی از بهترین زیستگاه های یوز ایرانی
  • مهمترین چالش های پیش رو برای بقا و بهبود وضعیت این گونه
  • بررسی اختصاصی اثرات سوء جاده ها
  • راه های کنترل اثرات سوء و حفاظت مناسب تر

برگزار کنندگان :اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل، انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد، انجمن یوزپلنگ ایرانی، وب سایت ایـ سمینار

 

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا