اخبارحیات وحشمحیط زیست طبیعیهمه

هفته ای با خبر های خوش زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل

در چند روز گذشته دو خبر خوش زیست محیطی را در بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل داشتیم که هریک از این خبر ها نشان از تنوع کم نظیر منطقه ی یخاب دارد.علیرغم این که این منطقه گونه های نادری را در خود جای داده و شرایط مناسب زندگی برای این گونه ها را داراست ولی متاسفانه هنوز  به هیچ یک از مناطق تحت پوشش سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل نشده است.امیدواریم با عنایت مسئولان استانی این مهم میسر شود.

 

خبر اول مشاهده ی گونه ی نادر جغد انبار در روستای حسین آباد بخش کویرات و تصویر برداری ازآن بود- برای در یافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

و خبر دوم مشاهده ی کاراکال(نوعی گربه سان) در منطقه ی قندی آباد حوزه ی یخاب و فیلم برداری از آن توسط حامیان محیط زیست در روستای کاغذی بود-برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا و برای مشاهده ی فیلم اینجا کلیک نمایید.

امیدواریم هر روز خبرهای خوشی از این دست را داشته باشیم که تنوع کم نظیر این منطقه را هرچه بیشتر نشان می دهند .

 

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

‫۱۱ دیدگاه ها

 1. هفته ای با خبر های خوش زیست محیطی در شهرستان آران و بیدگل
  البته خبر خوش وجود این گونه ها نیست خبر خوش آن است به عرضت برسد که وقتی جغدی بر درخت یا کاراکالی در بیابانی بوده کسی راهش را کج کرده و مسیرش را دراز تا آنها در آرامش باشند.
  این هم خبر هم خوش است هم شگفت انگیز.

  1. سلام
   حق با شماست ولی برای اثبات وجود این گونه ها در شهرستان نیاز به مستنداتی هست البته ما که می دانیم تنوع این شهرستان بیش از اینها ست.
   با تشکر

   1. عذر خواهی میکنم در نوشتارتان کمی دقت کنید منظور از اینکه ما می دانیم تنوع شهرستان بیش از اینهاست چیست و چه معنی میتواند داشته باشد

    1. سلام
     منظورمون اینه که ما برخی از گونه ها رو در این منطقه مشاهده کردیم(مثلا یوز ایرانی) که به دلیل نداشتن فیلم از اون قادر به اثبات این موضوع نیستیم.

 2. عرض سلام دارم خدمت دوستداران طبیعت ….. آیا صرف گفته ها ، شنیده ها و یا ارایه تصویر از یک گونه جانوری دلیل بر وجود آن در منطقه میکند ….خواهشا با دریافت هر فیلم یا عکس غیر مستند خبر وجود گونه های نادر را در منطقه ارایه نکنید ….شما میبایست تصاویر یا فیلمهای موجود را با شواهد عینی و بصری در منطقه بررسی کنید و حتی بعضاً صرف رویت یک گونه دلیل بر استقرار آن در منطقه نیست همانگونه که وجود توله خرسها و شیرها در سطح شهر مشهد دلیل بر وجود آنها در خراسان نبود ……بیشتر دقت کنید و بررسیهای علم و کارشناسانه را افزایش دهید …موفق باشید

  1. سلام دوست عزیز
   چجوری متوجه شدید که بررسی علمی و کارشناسانه نشده؟…………
   از کجا متوجه می شید که از روی گفته ها و شنیده هاست؟……….
   ………………..
   با تشکر

  1. سلام
   مستندات و دلایل ,اول به تایید اداره ی شهرستان و اداره کل استان مرسه و بعد از اون خبر درج میشه.
   وجود این گربه سانان در این منطقه چیز عجیبی نیست,بهترین زیستگاه برای اونهاست
   اگه میشه واضح تر بگید منظورتون چه دلایلی هستش؟.
   سرافراز باشید.

 3. سلام . عجب جنجالی . سعی کنید کمی منطقی و با سعه ی صدر باشید . صبر داشته باشید و فکر نکنید هر کس نظر می دهد فقط باید تعریف باشد برای بازدید کنندگانتان حق انتقاد قائل باشید و فکر نکنید انتقادات از روی غرض است مگر شما برای فعالیتتان غرض و هدف خاصی را دنبال می کنید که نظرات تند را سد راه رسیدن به هدفتان بدانید اما نظر من درمورد منطقه ی یخاب: اینکه منطقه ی بخش کویرات آران وبیدگلمنطقه ی شکار ممنوع اعلام شده خودش به ما مطالعه کنندگان وشنوندگان عامه ی جامعه می فهماند که این منطقه پتانسیل خاصی برای حیات گونه هایی ازحیوانات داشته و اینکه کویری است ذهن مخاطب فعال را به سمت کل وبز وگونه های متفاوت گربه سان راهنمایی میکند اما شما فقط دانسته هایی را که مخاطبان خود می دانند وشما احتمالا از زبان کارکنان اداره محیط زیست شنیده ایدیا در کتاب هایی که ما هم ممکنه خوانده باشیم یا در سلیت ها دیده باشیم بیان می کنید بابر این قبول کنید که مستند سازی نمی کنید متن هایی که می نویسیدهم گاها خیلی پیش پا افتاده است و شما بایددر نوشتن متن هایتان از یک کارشناس زبان وادبیات فارسی کمک بگیرید و من الله توفیق

  1. سلام دوست گرامی
   از نقطه نظرات موشکافانه ی شما در خصوص مطالب ارائه شده در این سایت کمال تشکر را داشته و به اطلاع می رساند این انجمن اخیرا از نقطه نظرات و دیدگاه های کارشناسان فن در خصوص محیط زیست و منابع طبیعی استفاده نموده و با ارگانهای مرتبط با امور فوق همکاری مستمر دارد. و شایسته است کلیه ی عزیزانی که نقطه نظرات یا دیدگاه هایی در خصوص مطالب ارائه شده را دارد برای ارتقاء و بهتر شدن کیفیت مطالب ما را یاری رسانند.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا