اخبارعمومیهمه

افسوس…….

 

کویر زیبایی هایی دارد که در نوع خود بی نظیر است، از جمله ی آنها وجود چشمه ها، سمبک ها و برکه هایی ست که در دل کویر شاهکار های خلقت را به نمایش می گذارد. از دیگر زیبایی ها، میراث تاریخی و شاهکار های انسانی است که به خوبی در این مناطق خودنمایی می کنند.

خوشبختانه ما در پیرامون خود از این زیبایی ها کم نداریم. در این مجال قصد داریم به دو نمونه آن در قسمت غربی ابوزیدآباد اشاره ی کوتاهی داشته باشیم اولی قلعه ای است بسیار قدیمی در روستای فخره که بارها از دور آنرا دیده ایم (اطلاعات تکمیلی توسط کمیته ی فرهنگی و پژوهشی این انجمن ارائه خواهد شد) و دیگری آبگاهی است به نام “برکه” در شمال روستای شهریاری که یکی از آبگاهی طبیعی ست که به دلیل بالا بودن سطح آب ایجاد شده و با وجود درختان و پرندگان اطراف آن، زیستگاهی بسیار زیبا ایجاد شده است ولی شوربختانه در نزدیک این دومکان رؤیایی، زشت ترین و کثیف ترین مکان قرار دارد که این بشدت در حال گسترش بوده و فعلا به نزدیکی قلعه رسیده و با ادامه ی بی مهری ها و مسئولیت گریزی ها به برکه هم نزدیک می شود و آنرا خواهد بلعید.

بله درست حدس زدید منظورم چاله ی عظیم و بی رحم زباله است. فقط ما متوجه نمی شویم این مسئولیت گریزی و این پافشاری ها برای ادامه ی مدیریت نامناسب پسماند و تداوم این بحران به چه معنی می تواند باشد. دستگاه هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان ها که رسالت اصلی آنها پیشگری و درمان است چطور و با چه وجدانی به خود اجازه می دهند پسماند های خطرناک خود را به راحتی و بدون هیچ کنترل و خنثی سازی ای در ابوزیدآباد  تلمبار کنند.

در عجبم که چطور مسئولان این دستگاه ها برای بیماران دو استان همسایه دل می سوزاندد و کاشان را آماده ارائه خدمت به بیماران استان های همسایه می دانند ولی این تخریب زیست محیطی عظیم و به خطر افتادن سلامت همشهریان خود برایشان اهمیت چندانی ندارد.

صدری، مسیب، ۱۳۹۱

جهت مشارکت در حفظ محیط زیست و حمایت نقدی از برنامه های انجمن اینجا کلیک کنید.

 

تصاویری از برکه:

برکه -ابوزیدآباد

برکه -ابوزیدآباد

برکه -ابوزیدآباد

عکس۰۳۳۹

این هم تصاویری از تولد چاله های جدید زباله با ابعاد بزرگتر و در حال پیشروی به طرف پایتخت گویش های کهن ایران……….ابوزیدآباد:

چاله زباله

چاله زباله

آب را گل نکنیم……..

 سهراب سپری

 

 

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

  1. سلام
    زیباییهاش واقعا زیبا هستند و زشتی هایش واقعا زشت. باید خوشحال داشته هایمان باشیم یا ناراحت از زشتیهای خودساخته مان؟!
    به ما هم سر بزنید
    موفق باشید و پیروز

  2. سلام .ایام سوگواری حضرت ابا عبدا… حسین (ع) و یاران با وفایش راتسلیت میگویم . امید که رهرو واقعی آن حضرت باشیم . شایسته است لوگوی تسلیت این ایام در اول صفحه نقش ببندد . با تشکر

  3. سلام .خوبید انشاا….، آقایان یک راهکار برای توقف این عمل قبیح اینه که از کمربند و زنجیره انسانی استفاده کنید . مجوزشو بگیرید بعد از دانش آموزان مدارس در یک روز هفته استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا