اخبارعمومیهمه

شامگاه رصدی در رصدگاه کرشاهی ابوزیدآباد

شامگاه رصدی در رصدگاه کرشاهی ابوزیدآباد

این انجمن به مناسبت ولادت امام رضا(ع) ضامن آهو و روز محیط بان و با هدف عمومی‌سازی دانش آسمانی اخترشناسی مراسم شامگاه رصدی در رصدگاه کرشاهی ابوزیدآباد و در مجاورت قلعه تاریخی کرشاهی ابوزیداباد برگزار نمود. دراین برنامه علاوه بر رصد اجرام آسمانی، جهت یابی درشب هم به شرکت کنندگان آموزش داده شد. دلیل انتخاب این منطقه نبود آلودگی‌های نوری و شرایط مناسب آسمان این منطقه می باشد.وجود آسمان زیبا در کویر معرفی و شناساندن آثار تاریخی بی‌نظیر این خطه کویری از دیگر اهداف گزینش این خطه برای این مراسم بود.

در طی برنامه، فیلم ها و اسلاید های آموزشی هم نمایش داده شد و در انتها شرکت کنندگان با نرم افزار شبیه ساز آسمان شب هم کار کردند. همچنین نکاتی در خصوص منطقه ارزشمند یخاب و لزوم نگهداری عمومی از این منطقه توسط کارکنان اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل ارائه شد.

این برنامه سومین برنامه در زمینه نجوم طی سالهای فعالیت این انجمن می باشد. هدف این انجمن از تلفیق چنین برنامه هایی با برنامه های زیست محیطی، ایجاد نشاط و تنوع آموزشی و اثر بخشی هرچه بیشتر آموزش ها می باشد.

در آخر از انجمن نجوم دانشگاه پیام نور آران و بیدگل و کانون پروش فکری کودکان شهرستان آران و بیدگل که دوربین نجومی و تلسکوپ را دراختیارمان قرار دادند و همچنین آموزش های تخصصی را ارائه نمودند، تشکر می کنیم.

امیدواریم با حمایت مالی مسئولان و علاقمندان بتوانیم برنامه های بیشتر و جذاب تری را در آینده برگزار کنیم.

برای مشاهده این خبر در ایرنا اینجا کلیک کنید.

مسیب صدری

مسیب صدری-کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات- مدیر انجمن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا