آخرین اخبار : 

همایش حافظان محیط زیست در آران و بیدگل برگزار شد

آران و بیدگل- رئیس اداره ی حفاظت محیط زیست آران و بیدگل از برگزاری همایش ۳ روزه آموزشی حافظان محیط زیست در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.
دومین روز همایش آموزشی حافظان محیط زیست در محل کانون شهید بنی طباء به همت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل و انجمن حافظان محیط زیست و گردشگری شهرستان و همکاری مدیریت آموزش و پرورش ، فرمانداری ، انجمن یوزپلنگ ایرانی ، کانون دوستداران محیط زیست تربیت دبیر شهید رجایی ، شهرداری و شورای شهر شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.
در ابتدای مراسم آقای معدن دارمدیریت آموزش و پروش : ضمن خیر مقدم بر اهمیت نقش آموزش و پرورش بر فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست سالم تاکید داشتند.
آقای دولتخواه رئیس اداره حفاظت محیط زیست: ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت سمن های زیست محیطی شهرستان فعالیت این سمن ها را در نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی مطلوب دانسته و ابراز امید واری نمود با همکاری آن ها مشکلات زیست محیطی شهرستان به حداقل کاهش یابد.

آقای معین نژاد فرماندار شهرستان : ضمن بیان چالشهای زیست محیطی دو مشکل افت آبهای زیرزمینی و نشست زمین در شهرستان را از مشکلات موجود در زمینه محیط زیست شهرستان اعلام نموده و بحث ریز گردها را در شهرستان جدی دانستند .
سخنران بعدی آقای دکتر بهمن عظیمی از فعالان محیط زیست و مدرس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی بود : ایشان تشکیل مدارس طبیعت در جهت ساختن فرهنگ محیط زیست در کودکان را راه نجات و حفظ پایدار محیط زیست دانست و از مسئولان شهرستان خواستار ساخت مدرسه طبیعت شد .
آقای نقدی شهردار ابوزیدآباد : بر همکاری انجمن های زیست محیطی برای پی گیری و برطرف کردن مشکل دفن زباله های دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل که در حوزه بخش کویرات دفن میشود بعنوان یک معضل بزرگ تقاضای همکاری کرد.
آقای مهندس ظهرابی مدیر کل محیط زیست استان : پدیده ریز گردها را ناشی از بی توجهی به محیط زیست و عدم نظارت بر آلاینده ها دانست و فرمودند این پدیده برای سلامتی انسان خطرناک است ومتاسفانه ریز گردها حاوی مواد خطرناکی هستند که می تواند از طریق تنفس وارد دستگاه گردش خون شده و باعث مشکلات قلبی و تنفسی شوند .
وی افزود : مسائل زیست محیطی مربوط به همه مردم است و اگر صنعتی به محیط زیست آسیبی می زند در اصل حقوق دیگران را نادیده گرفته و جرم محسوب می شود .
آخرین سخنران این مراسم آقای مهندس اسلامی مدیرعامل یوزپلنگ ایرانی تاکید داشتند : ایران بیشترین تنوع اکوسیستم ، اقلیم و گونه های جانوری و گیاهی را دارد و تا آموزش محیط زیستی مساعد نباشد نمیتوان توقع محیط زیست سالم و مناسب داشت وی همچنین به موقعیت خاص ایران از جمله تنوع زیستی بعنوان یک سرمایه ی مهم برای ایران اشاره کرد.

56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *