آخرین اخبار : 

دیدار رییس و محیطبانان آران و بیدگل با امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل انجام شد

دیدار رییس و محیطبانان آران و بیدگل با امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل

((الهیار دولتخواه)) روز سه شنبه  با اعلام این خبر اظهار داشت: این دیدار به مناسبت هفته محیط زیست و در اولین روز  از این هفته هفته با امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام موسوی در دفتر ایشان انجام گردید.

وی افزود : در این دیدار گزارشی از وضعیت محیط زیست شهرستان و ارتقامنطقه وگونه های جانوری و اهمیت حفظ و حراست آنها ارائه گردید.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شهرستان آران و بیدگل ضمن تبریک هفته محیط زیست بیان داشت : بدون شک محیط زیست سالم یکی از نعمات الهی و بخشی از نظام خلقت می باشد که ریشه در جهان بینی توحیدی دارد؛ یعنی جهان و هر آنچه که در اوست ، تصویری از خداوند واحد است. در اسلام هر گونه رفتاری که منجر به فساد در عرصه محیط زیست شود نهی شده است ، چرا که خداوند بارها در قرآن کریم درباره ایجاد فساد در روی زمین هشدار داده است . از این روست که حکومت اسلامی ، کردار انسان را در مواجهه با محیط زیست ، نظارت و کنترل کرده و علاوه بر تنبیه افرادی که به محیط زیست آسیب می رسانند، به آنهایی که از نتیجه سوء کردارشان بر محیط زیست بی خبرند هشدار می دهدواسلام بین انسان و محیط زیست ، جدایی قائل نیست و آنها را مکمل یکدیگر می داند، از این رو دین اسلام کامل ترین سفارشات را برای حفاظت از محیط زیست دارد و تمامی جنبه های انسانی را در ارتباطی هماهنگ و موزون با مسیر الهی ، در قرآن کریم به تصویر کشیده است که حفظ و حراست از عرصه های ملی همانا حفظ و حراست از اموال امام زمان (عج) می باشد و این امرخطیر بر عهده محیطبانان است .

وی افزود : با توجه به گرمای طاقت فرسای منطقه کویری آران و بیدگل و تلاش شبانه روزی محیط بانان که با کمترین امکانات در حفظ این عرصه زحمت می کشند خواستار توجه ویژه مسئولین استانی به وضعیت  محیطبانان و افزایش نظارت و ساخت هرچه  سریعتر پاسگاه ها در این منطقه گردید .

ایشان اظهار داشت : با فرهنگ سازی و آگاه سازی و تغییر نگرش مردم  نسبت به محیط زیست می توان برای حراست از طبیعت به آنها تعلیم داد تا زمین هدیه ای که از سوی خداوند نزد آنها به امانت است را سالم به آیندگان برسانند  .

دیدار رییس و محیطبانان آران و بیدگل با امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل

دیدار رییس و محیطبانان آران و بیدگل با امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *