دیدار باحجت الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه شهرستان آران و بیدگل در هفته محیط زیست

آران و بیدگل- رئیس اداره ی حفاظت محیط زیست آران و بیدگل از  جلسه دیدار با امام جمعه شهرستاندر سومین روز هفته محیط زیست در ستاد نماز جمعه آران و بیدگل خبر داد .

“اللهیار دولتخواه” اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن هفته محیط زیست و نامگذاری سومین روز آن با مضمون مشارکت مردمی ،خانواده و فرهنگ سازی محیط زیست با امام جمعه محترم دیداری به عمل آمد  .

امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه حفاظت از زمین به معنای حفاظت از خود انسان است افزود: درختان جنگل ها و بوته ها به عنوان ریه زمین برای بهتر زندگی کردن انسان آفریده شده اند و سالم نگاه داشتن ریه وظیفه اصلی انسان می باشد و با این کار و حفاظت از ریه های زمین ما توانسته ایم از خداوند رحمان تشکر کنیم .

حجت الاسلام و المسلمین سیلمانی بیان داشت : مبادا به خاطر شخص یا گروهی دست از حفاظت محیط زیست بردارید که اولا این وظیفه سازمانی و دوما وظیفه شرعی شماست تا از آن به خوبی حمایت و حفاظت نموده و همانند روزی که به دستتان سپرده شده است به دست آیندگان بسپارید .

دولتخواه افزود : در چند سال اخیر گام های موثری برای حفظ محیط زیست منطقه برداشته شده که از مهمترین آن می توان به ارتقا منطقه یخاب به پناهگاه حیات وحش  نام برد که این اقدام جایگاه شهرستان را در شاخص های حفاظت محیط زیست بالا برده است .