به مناسبت روز محیط‌بان از محیط‌بانان شهرستان آران و بیدگل تجلیل گردید.

همزمان با روز محیط‌بان؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با رئیس اداره حفاظت محیط زیست و تعدادی از محیط‌بانان این شهرستان دیدار و از خدمات آنان تجلیل کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این دیدار به وظایف و مسئولیت‌های خطیر محیط‌بانان در پیشگیری و مقابله با تخلفات زیست محیطی اشاره کرد و گفت: محیط‌بانان با پاسداری از عرصه‌های طبیعی توسعه پایدار را فراهم می ‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت حفاظت و نگهداری از این ثروت‌های خدادادی و سرمایه‌های عظیم ملی گفت: محیط‌بانان پرتلاش برای حفاظت از امانت نسل‌های آینده وارد میدان می شوند و از گنجینه‌های طبیعی مراقبت می‌کنند و این مهم ستودنی است.

دکتر بایبوردی بر پاسداشت تلاش‌های محیط‌بانان برای حفظ تنوع زیستی تاکید و خاطرنشان کرد: ترویج سواد حفاظت از محیط زیست و عمومی سازی این فرهنگ از طریق رسانه‌های جمعی، هنرمندان، گروه‌های مرجع و سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان آران و بیدگل یک نیاز است.

وی به تنوع زیست محیطی در منطقه یخاب و کویرهای شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: محیط‌بانان این شهرستان ماموریت سختی در حفظ گونه‌های جانوری و گیاهی در این مناطق دارند؛ به گونه‌ای که ۲۷۲ هزار هکتار از پناهگاه حیات وحش یخاب یکی از مهمترین مناطق تحت حفاظت محیط زیست در شهرستان آران و بیدگل است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به سختی‌های کار محیط‌بانی اشاره و تصریح کرد: ما باید قدردان زحمات شجاعانه و شبانه‌روزی آنان در برخورد با شکارچیان و صیانت از عرصه‌های محیط زیست طبیعی باشیم.

گفتنی است همه ساله مصادف با ولادت حضرت امام رضا (ع) که به ضامن آهو مشهور است به عنوان روز محیط‌بان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نامگذاری شده است.