رها سازی یک بهله دلیجه و یک بهله خفاش نعل اسبی در پناهگاه حیات وحش یخاب

اللهیار دولتخواه افزود: یک بهله دلیجه که از گونه های با ارزش پرندگان شکاری است که بعد از سقوط از لانه، توسط یکی از اعضای  انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد کشف وتحویل اداره محیط زیست آران و بیدگل گردید که پس از تیمار و اطمینان از سلامتی در محل آشیانه رهاسازی گردید.

دولتخواه بیان داشت : یک بهله خفاش نعل اسبی نیز که در پی تخریب ساختمان قدیمی در شهر ابوزیدآباد زنده گیری شده بود توسط انجمن حامیان محیط زیست ابوزیدآباد تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل گردید که پس از شناسایی مکان مناسب در نزدیکی محل مربوطه رها سازی گردید.

اللهیار دولتخواه احساس مسئولیت مردم در قبال حیات وحش  را مولفه ای بسیار ارزشمند و اثرگذار در فرآیند حفاظت از محیط زیست برشمرد و افزود : با ارائه آموزش های متناسب و کاربردی می توان اثر این مولفه مهم را دوچندان نمود.

وی با بیان اینکه حفاظت از حیات وحش و محیط زیست تنها بدون همراهی عمومی امکان پذیر نمی باشد افزود : ازتمامی شهروندان خواستارم  به مواهب الهی احترام بگذارند و در حفظ و حراست از حیات وحش ما را یاری کنند.

پناهگاه حیات وحش یخاب با برخورداری از گوناگونی زیستی و وجود گونه‌های ارزشمندی مانند پلنگ، یوزپلنگ، کاراکال، جبیر، شاه روباه و چند گونه ارزشمند دیگر با وسعت ۲۷۱ هزار هکتار از سال ۱۳۹۲ منطقه شکار ممنوع اعلام شد و سال ۱۳۹۶ نیز به پناهگاه حیات وحش ارتقا یافت.این شهرستان در ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.